Serwis ten wykorzystuje pliki cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Pliki będą umieszczane na Państwa urządzeniu. W każdy momencie mogą Państwo zmienić ustawienia Państwa przeglądarki. Korzystanie z niniejszej witryny oznacza akceptację postanowień zawartych w Polityce prywatności
   AKCEPTUJĘ
PolskiУкраїнська

O przedszkolu

Najważniejsze informacje

 • Przedszkole publiczne – odpłatność za pobyt jest taka jak w przedszkolach miejskich
 • Przedszkole jest czynne od 6.30 do 17.30
 • Przyjmujemy dzieci w wieku od 3 do 6 lat (istnieje możliwość zapisania dzieci młodszych – w wieku 2,5 lat, dzieci starsze realizują u nas Roczne Przygotowanie Przedszkolne tzw. „zerówkę” )
 • Nowoczesny budynek przedszkolny, ogrodzony i otoczony ogrodem z kolorowym i bezpiecznym placem zabaw
 • Przedszkole jest monitorowane i wyposażone w domofon przy drzwiach wejściowych
 • Zapewniamy różnorodne pomoce dydaktyczne i zabawki edukacyjne
 • Nasz program dydaktyczno–wychowawczy jest zgodny z podstawą programową, stwarza możliwości kreatywnego działania dla nauczycieli i jest dostosowany do możliwości dzieci
 • Pracuje u nas wykwalifikowana i kreatywna kadra, zapewniamy opiekę psychologa i logopedy
 • Oferujemy bezpłatną naukę języka angielskiego i rytmiki oraz bogatą ofertę zajęć dodatkowych
 • Dbamy o zdrowe i smaczne posiłki dostosowane do potrzeb dzieci (możliwość indywidualnego dostosowania diety)
 • Organ prowadzący placówkę – Ogólnopolski Operator Oświaty
 • Istnieje możliwość kontynuowania nauki w publicznych szkołach prowadzonych przez Ogólnopolski Operator Oświaty

COGITO istnieje po to, by zapewnić swoim wychowankom wszechstronny rozwój psychofizyczny, dobry start na drodze dalszej edukacji, samodzielność i zdobycie umiejętności dobrego funkcjonowania wśród rówieśników. Przygotowujemy je do przeżywania sukcesu i radzenia sobie z porażkami.  Przedszkole jest otwarte na potrzeby dzieci i rodziców.  Koncepcję edukacji osadziliśmy na głęboko rozumianym dialogu rodziców, nauczycieli oraz środowiska lokalnego.

Zapewniamy wsparcie rodzicom, w ich roli wychowawczej. Przedszkole COGITO stwarza przyjazną, domową atmosferę oraz zapewnia optymalne warunki do rozwijania osobowości dzieci, zaspokaja ich potrzeby, wspiera w rozwijaniu zdolności i zainteresowań. Umożliwia wyrównanie szans edukacyjnych wszystkim dzieciom. Wychowuje dziecko aktywne, wrażliwe, samodzielne i radzące sobie z problemami. Podąża za indywidualnym tempem rozwoju dziecka, respektuje jego potrzeby, wspiera w dążeniu do samodzielności i niezależności. Wyposaża dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do powodzenia w nauce szkolnej.

Przedszkole COGITO jest wyjątkowo kolorowe. To nowoczesny, bezpieczny i dobrze wyposażony obiekt. Ogrodzony, otoczony ogrodem. Dysponuje czterema salami dydaktycznymi: czerwoną, zieloną, niebieską i żółtą. Wszystkie sale są przestronne i słoneczne ( dzięki dużym oknom, będącymi jednocześnie jednymi ze ścian każdej z sal), z widokiem na ogród lub przedszkolny plac zabaw.

Z jednej strony przedszkola znajdziemy kolorowy, zróżnicowany odpowiednio do wieku plac zabaw z dwiema piaskownicami. Z drugiej natomiast piękny trawnik, na którym odbywają się zabawy ruchowe, ścieżki zdrowia i zawody sportowe.  Atrakcyjne położenie przedszkola – bliskość przepięknego Parku Grabiszyńskiego – stanowi bogatą bazę wypadową do poznawania środowiska przyrodniczego i rozwijania kondycji fizycznej.

Przedszkole dysponuje multimedialno- sensoryczną salą poznania świata. Znajdziemy tam m.in.  pomoce edukacyjne ( plansze, globus, mikroskop) jak i sprzęt wizualno- sensoryczny ( tablice do manipulacji, magiczny dywan).

Dzięki kolorowym dekoracjom przedszkolnym, odpowiedniemu wyposażeniu (spełniającemu unijne standardy), kącikom zainteresowań, pomocom naukowym, instrumentom muzycznym, mnóstwem zabawek – staramy się zapewnić naszym podopiecznym jak najlepsze warunki do harmonijnego rozwoju.

OFERTA EDUKACYJNA

Proponowana przez nas oferta edukacyjna zawiera zarówno zajęcia obowiązkowe z zakresu podstawy programowej wzbogaconej o naukę rytmiki i języka angielskiego, jak i dodatkowe. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, odpowiedniej oprawie dydaktycznej (Publiczne Przedszkole Cogito pracuje w roku szkolnym 2022/23 na Programie Edukacji Przedszkolnej pt. ”Program wychowania przedszkolnego- Supersmyki” autorstwa Wiesławy Żaby- Żabińskiej, Wioletty Majewskiej i Renaty Paździo,  wydawnictwa MAC oraz „Strefa Przedszkolaka” wyd. MAC, autorstwa Wiesławy Żaby-Żabińskiej, Anny Banaś, Klaudii Cebuli i Moniki Plewa), zaangażowaniu w różne akcje społeczne na rzecz środowiska przyrodniczego (zbiórka nakrętek, baterii, karmy dla zwierząt, kasztanów, segregacja śmieci), dbamy o rozwój fizyczny, emocjonalny i poznawczy wszystkich naszych dzieci.

Wszystkie dzieci objęte są bezpłatną opieką psychologiczną i logopedyczną.

Ponad to nasza kadra jest silnie zaangażowana w tworzenie ciekawych zajęć umożliwiających przede wszystkich samodzielne działanie i doświadczanie przez dzieci, bo jak wiadomo taka nauka jest najlepsza.  Nauczyciele i pomoce nauczycieli stale podnoszą swoje kwalifikacje poprzez kursy i szkolenia, zarówno te wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

REALIZOWANE PROJEKTY

Przedszkole chętnie nawiązuje relacje ze środowiskiem lokalnym i angażuje się w dodatkowe projekty mające służyć urozmaiceniu i wzbogaceniu oferty edukacyjnej dla dzieci. Realizujemy program Bezpieczny Przedszkolak i Akademia Zdrowego Przedszkolaka, które rozwijają wiedzę i wpajają poprawne, zdrowe nawyki u naszych podopiecznych – wizyta pracowników policji, straży pożarnej, straży miejskiej i pogotowia ratunkowego. Wdrażamy ekologiczne i prozdrowotne postawy. Bierzemy udział w akcjach czytelniczych- w tym roku jest to Program Bliżej Przedszkola z udziałem wydawnictwa MAC „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Chętnie wyjeżdżamy na konkursy artystyczne na poziomie międzyprzedszkolnym oraz uczestniczymy w ogólnopolskich akcjach, rywalizacjach i wydarzeniach. Bierzemy udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, którego celem jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu. Współpracujemy m.in. z pobliską Szkołą Podstawową nr 82, Narodowym Forum Muzyki, Dolnośląską Biblioteką Pedagogiczną, Klubem Seniora, Radą Osiedla,  inne.

Wspierając zdrowie i dbając o dobro Naszych milusińskich, współpracujemy ze stomatologiem. Dzięki temu dzieci w naszym przedszkolu korzystają z bezpłatnych profilaktycznych badań stomatologicznych raz na kwartał.

Do przedszkola zapraszamy wielu gości, którzy dopełniają realizowane przez Nas tematy i są wyjątkowo twórczy dla dzieci. Cyklicznie zapraszamy teatrzyki i zespoły muzyczne w ramach cyklu zajęć Spotkania z muzyką.

Obecne akcje: zbiórka ubrań dla Wrocławskiego Hospicjum dla dzieci, zbiórka baterii, segregacja śmieci, kasztanobranie, góra grosza, dzieciństwo bez próchnicy, English day-w każdy piątek, w celu osłuchania dzieci z językiem angielskim, biblioteka przedszkolna i wiele innych.

ZAJĘCIA OBOWIĄZKOWE

Rytmika- prowadzona przez charyzmatyczną i utalentowaną panią Justynę. Dzięki Niej i Jej zajęciom dzieci rozwijają się tanecznie i wokalnie. Chętnie śpiewają piosenki z dziecięcego repertuaru, dostrzegają zmiany dynamiki, tempa i wysokości dźwięku, wyrażając je poprzez pląsy i tańce. Podczas zajęć z rytmiki dzieci nie tylko słuchają różnego rodzaju muzyki ( w tym także poważnej), ale również tworzą własną, korzystając z instrumentów perkusyjnych i wyrażają ją ruchem.

Język angielski-odbywa się w każdej z grup z osobna, podobnie jak rytmika. Dzięki temu nauczyciel jest w stanie poświęcić więcej uwagi każdemu dziecku, a biorąc pod uwagę fakt, że w tym wieku czas koncentracji uwagi wynosi 15-20 minut, zajęcia są bardziej efektywne. Pani Małgorzata to pełna pomysłów lektor, właściciel szkółki językowej dla dzieci i dorosłych. Na każde zajęcia zabiera ze sobą tematyczne rekwizyty, które pomagają przyswoić naukę języka obcego przez najmłodszych. Przesyłane przez nią materiały, które rodzice otrzymują w formie elektronicznej pozwalają z kolei na utrwalanie zdobytej wiedzy w domu.

Przedszkole Cogito
ul. Monterska 4, 53-206 Wrocław
czynne w godzinach: 6.30-17.30

Sekretariat Przedszkola
czynny w godzinach 8.30-16.00
pracownik administracyjny: Magdalena Sztemperska
tel.: 501 669 971
e-mail: [email protected]

Więcej informacji w zakładce Kontakt


PODZIĘKOWANIA

PolskiУкраїнська